top of page

Kuidas taas leida turvalisus olla mina ise?

Elu üks suurimaid väljakutseid on usaldada, kui oled haiget saanud, valusalt pettunud, abitult elu hammasrataste vahele jäänud. Kust leida see jõud ja tunne, et Sa võid, saad ja julged jälle kogu südamest proovida, ennast avada ja elu usaldada? Taas uskuda, et võib loobuda kõigist ühiskondlikest maskidest, olla siiras ja vahetu. Kogeda, et julged ennast teistele inimestele avada, taas armastusse uskuda. Tunda oma tundeid, väljendada oma mõtteid, unistusi ja soove, teha ja valida endale meeldivaid tegevusi, töökohti ja suhteid.


Esimene samm iseendaks olemise poole on ausus. Tingimusteta ausus ennekõike iseendaga, küsides, mis päriselt Sinu elus toimub, mida Sa tegelikult oma hinges tunned, soovid ja koged. Peale seda saab mõista, et pole vaja oma tundeid ja emotsioone karta, varjata, olematuks teha. Pigem on turvaline ja hea nendega tuttavaks saada, neile hoitud ruumis otsa vaadata, neid päriselt tundma õppida. Selliste sammude tegemisel mõistad, et ükski tunne pole tegelikult hea ega halb ning Sina ise sellisena, nagu Sa kõiges oled, oledki täiuslik. See, et Sa oled varem haiget saanud, raskeid kogemusi läbi teinud, keerulistesse olukordadesse sattunud, ei muuda Sind valeks või kuidagi vähemaks.


Vastupidi, haavatavus on Sinu tugevus. Kui julged olla päriselt aus, endale ja teistele oma lugu jagada, südamest asju teha ja tõeliselt endaks olla, siis hakkavad juhtuma imed. Peagi jõuad kohta, kus mõistad, kui vabastav ja turvaline on olla üdini aus, olla päriselt Sina ise. Tegelikult ei pea me kõik ühte vormi mahtuma, sarnased olema. Elu vajab Sind ja Sinu ainulaadsust, unikaalsust. Elu ootab Sinu imelist kogemuste pagasit, Sinu ilusat hinge ja säravaid isikuomadusi. Just Sinu enda lugu koos kõigi värvikate detailidega ongi põnev ja ilus. Ära peida end maailma eest ja julge eristuda! Igast Sinu kogemusest saab õppida, sellest saab Sinu kullavaramu ning võimalus teisi mõista, aidata ja veelgi paremaid lahendusi luua.Väga toetav on ka teada, et kõiki olukordi ja tundeid saab muuta. Sina lood oma elu ja Sul on võimalik seda ka oma soovide järgi kujundada. Oluline on märgata, et Sina ei ole sinu emotsioonid. See, et Sa vahest tunned viha, kurbust, pettumust, rõõmu või kergust, ei tähenda, et Sina ise seda oled. Need on vaid emotsioonid, mis tulevad ja lähevad ning mida saab õppida teadlikult märkama ja juhtima. Nii muutub Sinu elu ning Sina ise otsustad, kuhu läheb Su fookus, mida lood oma ellu.


Meid on õpetatud ja me oleme harjunud pöörama palju tähelepanu välistele asjadele, füüsilisele väljanägemisele, saavutustele ja töötulemustele, aga kui palju Sa väärtustad sissepoole vaatamist, kui palju tunnustad kellegi hingesoojust, heatahtlikkust, sisemist puhtust ja tasakaalu. Väga tervendav on märgata, milline on Sinu minapilt, millist lugu Sa ennekõike endale, aga ka teistele endast ja oma kogemustest räägid, millise tõlgenduse asjadele annad. Sul võiks olla pidev harjumus teadvustada ja puhastada oma olekut ja sisemaailma. See on kogu aeg Sinuga kaasas ning mõjutab iga tegevust, mõtet ja tulemust.


Üsna levinud on füüsilise keha hügieen, inimesed on harjunud ennast regulaarselt pesema, toitumist jälgima ja trenni tegema. Aeg on sealmaal, et nüüd tuleks õppida ka emotsionaalse keha eest hoolitsema, oma mõttemaailma teadlikult märkama. Inimeste eluiga pikenes, elukvaliteet ja tervis paranesid hüppeliselt, kui mõisteti hambapesu olulisust. Sama drastiline ja fundamentaalne muutus saab toimuda, kui mõistad oma emotsioone ja meele tegevust ning oskad neid juhtida. Iseendas saab välistest sündmustest sõltumata tasakaalu luua. Võta oma elu juhtpult enda kätte ning leia rahu iseendas.


Ela ise siiralt, avatult, iseennast usaldades ja nii saad sama pakkuda ka oma lähedastele, lastele ning teistele. Too igasse päeva rohkem lihtsust, helgust, rõõmu, toetust, heatahtlikkust ja ühtehoidmist. Loome koos siinse toimimise palju ilusamaks ja soojemaks meile kõigile. Elus saab olla päriselt südamest õnnelik ning see on iga inimese õigus ja võimalus. Kui üksi on raske esimesi samme teha, siis leia usaldusväärne toetaja, kes saab Sulle abiks olla. Koos on lihtsam! Hea on teada, et on olemas turvalised kohad ja inimesed, kellega võib üdini aus olla, endasse vaatamisel ja enda avamisel esimesi või järgmisi samme teha ning saada toetust, julgustust, kogemust, et see kõik viib lähemale iseendale ja õnnelikule elule.

87 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page