top of page

Kas ja kui palju käia teraapias?

Updated: Mar 6, 2023

Vahel on keeruline otsustada, kas peaksin olukorra ja oma tunnetega ise hakkama saama või on hea kelleltki toetust paluda. Siin on lihtne loogika ja lühike vastus: kui ise ei jaksa või oska, otsi abi. Üks kord kohtudes saad kergemat leevendust, rohkem aega endale pühendades jõuad sügavamate muutusteni.


Teraapias saab kogeda kuulamist, mõistmist, peegeldusi, juhendamist uutele olemistele ning ennekõike turvalist ja tervendavat ruumi. Mõnikord on endal jaks otsas, olukorrad väga keerulised ja emotsioonid põletavalt valusad. Teinekord on lihtsalt vaja kellegagi asju arutada, uut loomingukohta lahti rullida, endas värskust, inspiratsiooni ja selgust luua. Just siis on õige hetk tuge ja abi otsida.


Koos on lihtsam raskeid teemasid vaadata, asju lahti rääkida, murekohti jagada, uusi lahendusi kinnistada. Heas toetavas koosluses saavad muutused palju kiirema alguse ja püsiva pinnase arenguks. Teraapiasse tulek ei tähenda, et Sinuga on midagi valesti. Vastupidi, tugevad on need, kes julgevad endale otsa vaadata, endaga tegeleda, uskuda, et nad saavad midagi muuta.


Samas on väga oluline mõista, et mina ise olen oma elu looja. Tervendaja on meist igaühe sees. Ilma enda kindla soovi, sisemise usu ja pühendunud tegutsemiseta tõelist muutust toimuda ei saa. Keegi teine või miski võluvägi Sind väljast korda teha ei saa. Kui Sa ise ei ole valmis panustama, ausalt endasse vaatama, vastutust võtma, oma elu ja igapäevast tegutsemist korrigeerima, siis midagi püsivalt muuta ei saa. Korraks saab väliselt leevendust tuua, head nõu anda, aga pühendumiseta on kerge vanasse tuttavasse kohta tagasi libiseda.


Minu eesmärgiks on pakkuda kliendile

- Paremat iseenda mõistmist, oskust endaga taas kontakti saada ja endaga üdini aus olla. Oskust märgata, mis Sinuga päriselt toimub ja mida Sa tunned, mis Sind mõjutab ja kuidas Sa olukordadele nii sisemiselt kui ka väliselt reageerid.

- Niiöelda tööriistakasti, millega saad ennast toetada, uut moodi käituda ning sisukat muutust luua. Kui Sa juba rohkem endaga kontakti saad, on Sul ka täpsem ja vahetum info otsustamiseks ning võimalus oma elu suunamine jälle enda kätte võtta. Heade toetavate tehnikate, harjutuste ja märkamistega on seda palju lihtsam teha.


Kui palju ja kui tihti teraapiasse tulla, sõltub olukorrast ja inimesest.

Hea on enne läbi mõelda või lausa kirja panna,

- mis on praegu Sinu teemad, mida soovid vaadata, muuta, kuhu soovid leevendust tuua;

- mida ootad teraapiast, kas ärakuulamist ja arutelu, esmast rahu ja uut toetuspinda või suuremat muutust;

- mida oled varem teinud iseenda toetuseks või antud olukorra lahendamiseks.


Kohtudes on heaks esimeseks sammuks ja suureks abiks turvalises ning neutraalses ruumis oma olukorda jagada, ausalt ja toetatult rääkida, koos valukohtade üle mõtiskleda. Sealt edasi saab juba vaadata, otsustada, kas soovid sügavamat muutust, kas oled valmis nende teemadega päriselt tegelema, et aru saada, miks Sa korduvalt sarnaseid olukordi ligi tõmbad ja iseendas raskust koged. Siit edasi on hea leida uusi viise, kuidas oma mõttemaailma ja tegevusi muuta, et elada autentsemat elu.


Järjestikustel kohtumistel on eelis, sest

- nii saab asju põhjalikumalt vaadata;

- saab eelmisel korral toimunut arutada ja analüüsida;

- saab vahepealse perioodi muutuste, sündmuste ja tunnete üle koos mõtiskleda;

- saab n-ö tööriistade edukust vaadelda ning uusi tehnikaid juurde võtta;

- koos püsiva toetusega on endal lihtsam rahulikult toimida.


Parimate lahendusteni saame koos jõuda ning just Sulle sobiva ning tulemusliku kohtumiste vormi leida.


Võta julgelt ühendust ja arutame seda juba koos.76 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page